Ceren Olcayto(Peri)kimdir? Ceren Olcayto(Peri) resimleri

Diziler, Yaşam 10 Aralık 2010

Kurtlar Vadisi Pusu dizisine yeni giren güzel bir oyuncu Ceren Olcayto dizideki adı (Peri) ve işte onun Biyografisini okuyun.

Doğum Yeri: İzmir
Doğum Tarihi: 21 Temmuz 1986
Eğitim Durumu: Lisans

rol aldığı yapımlar
Kurtlar Vadisi Pusu 2010
Bir Bulut Olsam: 2009 Aylin
Sınıf: 2008 zeynep
Bir Varmış Bir Yokmuş: 2006 Deniz
Elifin Günlüğü: 2007 Elif
Sardunya Sokağı: 2007 Zeynep
Nefes Nefese 2005 Işıl

Ceren Olcayto İzmirli genç bir dizi oyuncusu. Ama deneyimli hanımları bile şaşırtacak kadar başarılı olduğu bir alan daha var Üç yaşından beri yüzünü değişik görünümlere sokmakla ilgilenen Ceren Olcayto için makyaj, tuval karşısına geçip resim yapmaktan farksız bir iş. Sırlarını Alışveriş Gazetesi okurları ile paylaşan Ceren, örneğin, yatarken sürülen göz kaleminin gece kirpik diplerine dolup ertesi gün çok doğal bir görünüm yarattığını söylüyor. Kusursuz bir makyaj için olmazsa olmazlar; iri gözler, ışık dolu, kristal, pırıl pırıl dudaklar ve bunları yaratmak için, ışıltılı, parlak, eğlenceli, yaratıcı rengarenk kalemlerdir. Makyajı ustaca yapılmış bir yüz kadını olduğundan birkaç kat güzel gösterebilir. Fakat kötü bir makyaj da bunun tam tersi etkiyi yapar. Yılbaşı gecesi için size bugün verebileceğimiz en yararlı bilgi makyaj konusunda olabilirdi. Onun için 19 yaşında makyaj ustası olmuş bir genç kızımız ve konunun profesyonellerinden destek aldık.

CIVIL CIVIL Ceren Olcayto’yu atv’nin Nefes Nefese Dizisi ile geçen hafta Alışveriş Gazetesi’nde yayınlanan “Bir genç kızın yılbaşı gecesi” röportojından tanıyorsunuz. Cıvıl cıvıl, güleryüzlü bir İzmir kızı Ceren. En önemli özelliği ise 3 yaşından beri ilgi duyduğu makyajı ustaca uygulayabilmesi. Aslında yaşı çok küçük (19), makyaja ihtiyacı yok ama yaptığı zaman kendisini öylesine değiştirebiliyor ki çok yakınları bile şaşırıp kalıyor. Ceren yılbaşı gecesi için makyaj örnekleme konusundaki ricamızı kırmadı.

Ayrıca onunla bu konuda söyleştik, sırlarını sorduk: * Makyaj konusunda usta olduğunu biliyoruz, nasıl başladı bu merak?

3 YAŞINDA BAŞLADI! – Açıkcası nereden ve nasıl başladığını ben bilmiyorum. Yalnız. kendisinin makyaj malzemeleriyle oynamayı 3 yaşından itibaren çok sevdiğimi annem anlatır. Galiba her konuda olduğu gibi bu konuda da küçük yaşta denemeler yapmış olmak makyajı benim için kolay bir iş zevkli bir uğraş haline getirdi. * Son durumunu nasıl değerlendiriyorsun? – Eh tabi yapa yapa ve de okuduklarımla birçok şey öğrendim. Ama konunun profesyonellerine de saygı duyarım.

Makyaj anında neler hissedersin? – Her şeyden önce çok ciddileşirim. Kendimi sanki bir tuvale resim yapıyormuş gibi hissederim. Sonuçta yüzümü değişik atmosferlerde görmek de çok hoşuma gider.

ZAMAN ALIYOR * Bu işe ne kadar zaman ayırıyorsun? – Öyle makyajını 5 dakikada yapıp dışarı çıkanlardan değilim açıkcası. Bayağı bir uğraşırım. 30 ile 45 dakika sürer makyajım.. Bu yüzden de hep gideceğim yere geç kalırım! (gülüyor)

* Gelelim sırlarına? Anlat bakalım! – Prensip olarak yüzümü tamamen kapatacak fondöten yerine kapatıcı stik kullanmaktır. Kaşlarımın kalkık görünmesi için beyaz far sürerim. Burnu geniş olanlar allığı biraz daha yanlara sürmeli. Dudağı kalın göstermek için açık renk ruj kullanmak gerektiğini de bilirim. Küçük dudaklılar, dudağa kalem çekmekten kaçınmalı bence. Çene kemikleri geniş olanlar da dar göstermek için koyu renk allık kullanmalı. * Ya elmacık kemikleri belirgin değilse? – O zaman dudağın bittiği yerden elmacık kemiği altına doğru koyu renk allık sürmek uygun olur. Böylece elmacık kemiği görüntüsü yaratılır.

DOĞALDAN YANAYIM * Ceren Olcayto yılbaşında nasıl bir makyaj yapmayı düşünüyor? – Ben genelde doğal makyajdan yanayım.

Renk tercihim ise; gri, yeşil ve mavidir. Yılbaşı gecesi de aynı tonları kullanacağım. Çünkü o tonlar gözlerimi daha çok ortaya çıkarıyor.

* Özel bir sırrın var mı? – Eveet, var! Bazen gece yatmadan önce gözüme kalem sürerim. Çünkü göz kalemi sabah kalktığımda kirpik diplerine dolmuş oluyor ve doğal görünüyor. Bu da çok hoşuma gidiyor. 2006′nın rengi mürdüm, akımı vamp görünüm Mustafabey Tekir Acar Mağazası’na gelen Estee Lauder’in make-up artisti Tolga Aybakan, modelistimiz Ceren Olcayto’ya sezonun moda makyajlarını uygulayarak yardımcı oldu. Aybakan 2006′nın makyaj modasını şöyle anlattı: “Bu sezon mürdüm tonlarına çok sık rastlayacağız. Ek olarak; makyajı seven kadınlar 2006′da hiç olmadıkları kadar feminen ve vamp görünecekler. Gözleri ve yüzü ortaya çıkartan ışıltı ve parıltı ön planda oluyor. Gerek yılbaşı akşamı olsun, gerekse günlük bir makyaj olsun, dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, gözler ön plana çıkarılıyorsa dudaklar arka plana alınmalı ya da bunun tam tersi. Her iki tarafı abartıya kaçmadan boyayıp aydınlık bir baz hazırlanmalı. Ve tabii ki Estee Lauder makyajı yapılmalı!”

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Ceren Olcayto(Peri)kimdir? Ceren Olcayto(Peri) resimleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar