arşiv

Yazılar buna göre etiketlendi; ‘doktorum 24 kasım Dr. İbrahim Bilgen’

24.11.2011 Doktorum Kalp ve Beslenme ile Yükseklik Korkusu

Perşembe, 24 Kas 2011 Yorum yok

Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Kalp ve Beslenme” ile “Yükseklik Korkusu” konuları en ince ayrıntılarıyla ele alınacak.

Psikiyatri Uzmanı Dr. İbrahim Bilgen ile Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Mahmut Akyıldız Doktorum’un uzman konukları.

Ölüm nedenlerinin başında yer alan kalp ve damar hastalıkları aslında korunması en kolay hastalıklar arasında. Özellikle sigara bağımlılığından kurtulmak, doğru beslenmek ve spor yapmak kalp ve damarlarını korumak için birebir. Özellikle birinci derecede yakınlarında kalp damar hastalıkları olanların koruyucu önlemleri zaman geçirmeden almaları gerekiyor. Peki bu önlemler neler? Kalp damarlarımız ve kalbimizin sağlıklı olup olmadığını nasıl anlarız? Hangi belirtilerde nereye başvurmalıyız? Dr. Mahmut Akyıldız kendi yaşamından örneklerle bu soruların yanıtını Doktorum’da verecek.

Yükseklik ve uçak korkusu çağımızın en yaygın korkularından. Bu korkuları aşmak ise ancak yüzleşmekle mümkün. Dr. İbrahim Bilgen Doktorum’a baş vuran ve korkuları olan Kemal Çamkır’ı bu korkusuyla yüzleştirecek.

Dr. Mahmut Akyıldız
Göztepe Medical Park Hastanesi
444 44 84

Dr. İbrahim Bilgen
Yaprak Psikiyatrik ve Psikolojik Danışma
0212 219 04 89