Soframız’ın sunucusu Gizem Soysaldı röportajı

Genel, Sinem-TV, Yaşam, Yemekler 10 Nisan 2011

Star TV’nin yeni yemek programı ‘Soframız’ın sunucusu Gizem Soysaldı: ‘Sunuculuk teklifi geldiğinde devam eden önemli bir diziye dahil olmam gündemdeydi, ama program daha sıcak geldi’ dedi

Türkiye onu 4  yıl önce Halit Ergenç’in yıldırım aşkıyla evlendiği Foçalı genç kız olarak tanıdı. Soysaldı, olaylı bir boşanmanın ardından kendine bir yol çizdi ve oyunculuk eğitimi aldı, tiyatro oyunlarında ve bir dizide oynadı. Şimdi ise Star TV’de hafta içi her gün “Soframız” adlı yemek programıyla seyirci karşısında…

Oyunculuk hep düşünü kurduğunuz bir meslek miydi?
Sahne sanatlarına ilgim çok küçük yaşta başladı. Oyunculuk eğitimi almaya da 13 yaşımda başladım ve İzmir’de 5 yıl özel bir tiyatroda oynadım.

Peki neden farklıbir alanda eğitim aldınız?
Ama benim tarihe ve politikaya da ilgim büyüktü. Mülkiye’de okumak kişiliğime, dünyaya bakış açıma büyük katkı yaptığı gibi, oyunculuğuma da yapıyor. Ne kadar çok farklı disiplinden beslenirseniz, o kadar zenginleşirsiniz. Kaldı ki, oyunculuğu yaşamın herhangi bir alanından ayırmak mümkün değil.

3 yıldır ciddi bir eğitiminden geçtiğinizi biliyoruz. Kimlerden dersler aldınız?
İzmir’deki hocalarım Cihangir Turantaş ve Ercin Sıcakkan’dı. Üniversiteyi bitirip İstanbul’a gelince Şahika Tekand’dan 3 yıl eğitim aldım. Eva Blazickova, Anthony Vincent Bova, Zişan Uğurlu, Tay Tuğrul Tütüncü, Deniz Karaoğlu, Tulu Ülgen eğitim aldığım diğer hocalarım. Üç yıldır Zeynep Günsurve Hareket Atölyesi kadınlarıyla çalışmak ise en büyük şansım.

Sizi sadece FOX’ta “Sensiz Yaşayamam” isimli dizide gördük. Neden?
“Sensiz Yaşayamam” çok güzel bir işti, sayesinde dostlar edindim. Mustafa Alabora manevi babam gibi oldu. Kamerayla çalışmayı öğrendim. Ama ondan sonra televizyonda başka bir iş olmadı. Görüşmelerimiz oldu. Ancak gerçekleşen olmadı, kısmet bu projeyeymiş.

Sunuculuk fikri nasıl doğdu?
“Soframız” projesi geldiğinde, devam eden önemli bir diziye dahil olma teklifi de gelmişti. Ama bu iş bana çok sıcak geldi. İyi ki de kabul etmişim. Sürekli değişik insanlarla birlikte olmak, evlerine girmek onla rın en özel alanlarından biri olan mutfaklarını paylaşmak gerçekten bir oyuncuyu besleyen şeyler.

Programın içeriği nasıl?
Misafir olduğumuz hanımla birlikte alışveriş yapıp yöresel yemekler yapıyoruz ve sonrasında misafirlerle birlikte afiyetle yiyoruz. Aynı zamanda yemek kültürümüzü tanıyoruz. Bu program bittiğinde ciddi bir arşiv oluşacağına da inanıyorum. Gideceğimiz evleri Star TV internet sitesine yapılan başvurular arasından seçiyoruz.

Yemekler yüzünden kilo alma korkunuz var mı?
Yemekler çok lezzetli, henüz kilo almadım. Günde 12 saat çalışıyoruz, herhalde yediklerimi yakıyorum. Zaten kilo almanın bunları yemekle değil, zamansız ve özensiz yemekle ilgili olduğunu düşünüyorum. Sürekli hazır gıda tüketenler ve hızlı yiyenler çok daha sağlıksız ve kilolu oluyorlar. Binlerce yıllık kültürlerin oluşturduğu yemeklerin insana kötü bir etki yapacağını düşünemiyorum.

Kaç gün İstanbul dışındasınız?
Haftada3-4gün…

Ekranda hangi dizileri takip ediyorsunuz ve neden?
“Türkan”ı izliyorum, senaryosundan sanat ekibine herkes çok özenli çalışıyor, belli. Bir de dönem oyunculuğu oynuyorlar, müthişler. “Behzat Ç.” de nefis bir iş, zevkle seyrediyorum. Tabii programın çekimleri bitip otele dönebilmişsem.

Kendinize nasıl bir kariyer planı yaptınız?
Tam anlamıyla bir kariyer planım yok, hiç olmadı. Mutlu ve faydalı olabileceğim işler i yapmak istiyorum. Biz plan yaI parken tanrı bize gülermiş derler ya… Ama tabii ki, projeleri seçerken bir sonraki işime nasıl hizmet edeceğini menajerimle birlikte değerlendiriyoruz. Sonuçta bu işlerde en azından profesyonelce davranmak gerekiyor.

En büyük hayalleriniz neler?
Bahçesinde sebze meyve yetiştirebileceğim bir evde yaşamak isterim, etrafta köpekler, annem, dostlarım. Bir de maddi manevi kazandığım her şeyi paylaşmak isterim.
Milliyet

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Soframız’ın sunucusu Gizem Soysaldı röportajı” hakkında 12 yorum var

 • mevlüde icik

  valla ben bayılarak izliyorum .keyifli sohbet ve lezzetli yemekler insanı tv’ye ekiyor. gizem hanım sizi de çok seviyorum.annemle zevkle izliyoruz.başarılarınız daim olsun…

 • Melahat Çavuş

  Bu gün yoktun Gizem.Soframız sensiz eksik kaldı. Sanki bir aile dağıldı.Yuvadan uçan bir yavrumuz gibi dönüşün nezaman ve nasıl olacak? Seni kalbimize gömelim mi yoksa gözlerimiz ekranda dönüşü
  nü bekleyelim mi?

 • Nermin

  Gizem cim her gün seni Star Soframız programında büyük beğeniyle izliyordum… evimizin neşesi gizemcim neden yoksun bizi sensiz neden bıraktın…star soframızın sensiz tadı tuzu yok artık.. SENİ ÇOK AMA ÇOKKKKKK SEVİYORUZ VE SENİ ÇOK ÇOK ÖZLÜYORUZ…

 • şengül hacıoğlu

  Gizemcim nerdesin,seni çok özledik,seni yine soframızda görmek istiyoruz ,GİZEM’İ GERİ İSTİYORUZ

 • hatice

  gizemcim nerdesin seni gözüm arıyor . senin hareket ve mimiklerini çok özledim. seni bekliyoruz :)))))))))))))))))))))

 • affan yüksel

  gizem abla seni çok özledik tekrar dönmeni istiyoruz sen daha güzel sunuyosun

 • affan yüksel

  😀

 • selen

  gizeme noldu soframıza çok yakışıyordu sunucu değil mi artık tekrar gelecek mi gelsin gizem yaaaaa çok şekerdi

 • hayat tekerek

  gizem neredesin soframız sensiz çok manasız oldu.lütfen geri gel.sen olmayınca izlemek istemiyorum lütfen geri dön.sen çok şekersin.

 • sanemce

  katiliyorum yorumlara o programa renk katan gizemmis ;( o gelsin geri

 • rumeysa celik

  gizem neden ayrıldın o program seninle güzeldi lütfen geri gel

 • ayşegül köse

  gizem sen yoksun bende daha izlemiyorum proğramı lütfen dönnn

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar